Derz Kesim

Derz Kesim

Derz kesim, beton ya da farklı yapı malzemelerinin tekerli olduğundan dolayı son derece hızlı olan ve aynı zamanda benzinle, elektrik ile ya da mazot ile çalışan bir makine sayesinde kesilmesi ile yapılmaktadır. Ayrıca derz kesme sırasında ihtiyaç duyulduğu takdirde derz dolgu malzemeleri de kullanılarak beton ya da diğer yapı malzemeleri arasındaki boşluklar kapanmaktadır ve böylece yapı malzemelerinin genleşmesi, sonradan form ve görüntü bozukluğu olması engellenmektedir. Bir bütün halinde olan derz, bu şekilde makine ile orantılı ve uygulanacağı alana uygun bir şekilde kesilmektedir.

Derz Kesim

Beton yapılarda sıcaklık değişimlerinin, rötro nedeniyle meydana gelen değişiklikleri en aza indirebilmek gerekmektedir. Oluşan boy değişiklikleri hareketine karşı direnç sağlaması amacıyla hareketli derzler yapılır. Betonun sürekliliği hareketli derz kesme yapılır.

Derz Kesme Nasıl Yapılır?

Bir de genleşme derzleri vardır bu derz eğer ki ortamda ciddi bir şekilde ısı değişiklikleri olması sebebiyle zeminde farklı bir oturma şekli bekleniyorsa ve kalıcı rötroları en aza indirir. İzolasyon denilen derz beton döşemenin tamamını kapsar Bina ile döşeme betonu arasındaki bağlantıyı düzeltemezler.

Neden Karot Hizmetleri?

Güvenli

Karot Hizmetleri çalışanları işinde uzman sertifikalı karotçu ustalarından oluşmaktadır. Yaptıkları işte güvenliğin birinci sırada olduğunu bilirler.

Başarılı

Bizim için işi almaktan çok işi bitirip teslim etmek önemlidir. Bu yüzden bizim için karotçulukta başarı kaçınılmazdır.

Kalite Odaklı

İşimizi yapmadan önce iş analizi ve mühendislik hesaplamalar yapar, müşterimize en kaliteli ve ekonomik iş olanağı sunarız. Bu yüzden Karot Hizmetleri kalitenin adresidir.

Her Zaman Yanınızdayız

.

Yıllardır bu işi yaparken öğrendiğimiz en önemli şeylerin başında bu ilke gelir. Müşterimizin gönlünü kazanmak bizim için para kazanmaktan daha değerlidir. Her işi kendi işimiz gibi sahiplenir ve sonuçlandırırız. Para kesinlikle bizim için ikinci plandadır.

  • Müşteri memnuniyetine değer veriyoruz.
  • İşimizde uzmanız ve ekibimiz bu işte çok iyi
  • Amacımız ülkemize daha yenilikçi iş gücü sağlamak
  • Bu işi yapmayı seviyoruz ve teknolojiyi iyi kullanıyoruz.
  • Sizinle birlikte gelişiyor ve büyüyoruz, bu da bize heyecan veriyor.

Son teknoloji makineler kullanıyor ve yeterli görmediğimiz alanlarda kendimiz üretiyoruz. Ar-ge çalışmaları yürütüyoruz. Makine techizatımızı hızla büyütüyor ve yeniliyoruz. Bizimle çalıştığınızda farkımızı görüp takdir edeceğinizden eminiz.


Whatsapp Hattımızdan Teklif Alabilirsiniz.Derz Kesme

Derz Kesme; Farklı türlere haiz olan derzler, yaygın olarak fayans, seramik şeklinde malzemelerle kaplı yüzeylerdeki dolgu maddesi olarak bilinir. Bu anlamının haricinde ise genleşme, oturma, konsrüktif, zelzele ve inşaat derzleri benzer biçimde bir sınıflandırma laf konusudur. Farklı yapıda olan noktalarda derz kesme işlemi yapılacağında, birtakım detaylara dikkat edilmesi gerekir. Bu işlemin gerçekleştirilmesinde mekanik makineler kullanılır. Derz Kesme Tekerlekli bir sisteme haiz olan bu makinelere stand sayeinde hareket verilir. Elmas uçlu testerelerle meydana gelen derz kesme işlemi esnasında, 50 cm’ye varan derinliklere ulaşılması mümkündür. Kesim işleminin hatasız tamamlanması, beton bileşimi esnasında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması açısından önemlidir. Bu nedenle ustalaşmış bir ekiple çalışmanızda yarar vardır.

Beton Derz Kesimi

Beton Derz Kesimi, Profesyonel kişiler tarafınca meydana getirilen beton derz kesimi işlemi ile yapılarınızda hasar oluşumu meydana gelmez. Beton dökümü tamamlanmasından sonrasında üç gün bekleyerek kesme işlemine başlanabilir. Ekibimiz, kesim işlemini binaların teknik şartnamesinde belirtilen detaylara müsait biçimde gerçekleştirir. Kusursuz bir biçimde meydana getirilen kesiler dolguya mani olmayacak biçimde temizlenir. Bu sayede optimum bekleme süresi tamamlandıktan sonrasında dolgu aşamasına başlanabilir. Beton Derz Kesimi Beton derz kesimi sonrası meydana getirilen dolgu işlemi esnasında uzman ekibimiz, lüzumlu hallerde astar malzemesi kullanımına karar verebilir. Uygulama sonrası dolguya başlamadan ilkin astar kurumaya bırakılmalıdır. Dolgu malzemesinin dayanıklı yapıda olması; derzin darbelerden, yüksek ağırlıklardan ve değişik bir fizyolojik kuvvetten basit basit etkilenmemesini sağlar.

Elektrikli Derz Kesme

Elektrikli Derz Kesme, Güç kaynağına ulaşımın basit olduğu yerlerde, elektrikli derz kesme makinesi kullanılır. Ergonomik tasarıma ve basit kullanım olanaklarına haiz olan bu makineler ile kesim işlemi basit bir halde yapılır. Derz, yapı parçaları içinde bırakılan boşluklara verilen addır. Bu boşlukların organik afetler esnasında yaşamsal önemi vardır. Yapıların zarar görmemesi yahut zararın en aza indirilmesi, Elektrikli Derz Kesme bu boşluklar yardımıyla olası hale gelir. Boşluğun ebatı binaların yüksekliğine gore belirlenir. Örneğin, 6 metre yüksekliğe haiz bir yapı için derz boşluğunun 3 santimetre olması gerekir. Elektrikli derz kesme işleminin bir sonraki aşamasında doldurma yapılır. Doldurma esnasında kullanılan güçlü yapıdaki malzeme, negatif dış etkenlere karşı direnç gösterir.

Benzinli Derz Kesme

Benzinli Derz Kesme, Kablo kalabalığını önlemesi ve ergonomik kullanımıyla benzinli derz kesme makineleri, yapılarda hasar oluşumuna yol açmadan en muntazam biçimde muamele yapar. Bu makineler, elmas kesme ucuyla birlikte çalışır. Benzinli Derz Kesme Elmas kesme uçları, kesimin muntazam bir biçimde yapılmasını ve dolguların da zemine sağlam bir biçimde tutunmasını sağlar. Her aşamada sorunsuz bir muamele gerçekleştirilmesi halinde derzler, zelzele anında binaların güvende kalmasına destek olur. Benzinli derz kesme işleminde kullanılan elmas uçların doğru zamanda yenilenmesi, kesim işleminin kusursuz bir biçimde tamamlanması açısından önemlidir. Bu nedenle derz boşluklarının ebatına müsait genişliğe haiz uçlar, erozyon meydana gelmeye başladığında değiştirilmelidir. Deneyimli ekibimiz, size bu aşamada en kaliteli uçlara haiz makinelerle hizmet verir.

Whatsapp Hattımızdan Teklif Alabilirsiniz.