Kimyasal Ankraj

Kimyasal Ankraj

Kimyasal ankraj, yeni yapılan bina ve yapılarda kullanılabildiği gibi daha çok yapılmış ve deformasyon sürecine girmiş olan yapı türlerinde kullanılmaktadır. Kimyasal ankraj, çok önceden yapılmış ve hasar görmüş olan yapı türlerinin onarılması ve tamir edilmesi ya da yeni binaların güçlendirilmesi sırasında kullanılan bir yöntemdir.

Kimyasal Ankraj

Kimyasal ankraj ile betonlara ve kolonlara monte edilen ankrajlar, yapılan sağlam olmasını ve hasar görmüş sağlıklı olmayan yapılarında sağlam hale getirilmesine yönelik yapılan bir çalışmadır. Beton dökülme sırasında yeni yapılara uygulanırken eski yapılara da sonradan kimyasal ankraj uygulanabilmektedir.

Kimyasal Ankraj Nasıl Yapılır?

Kimyasal ankraj yapılırken betonun dayanma süresi ve döküm sırasında canlandırmayı sağlamak için silindirler belirlenir. Kimyasal veya reçine ankrajları, reçine esaslı bir yapıştırıcı sistemi kullanılarak genellikle duvar ve beton gibi bir alt tabakaya bağlanan çelik saplamalar, cıvatalar ve ankrajlarla ilgili bilinen terimlerdir.

Neden Karot Hizmetleri?

Güvenli

Karot Hizmetleri çalışanları işinde uzman sertifikalı karotçu ustalarından oluşmaktadır. Yaptıkları işte güvenliğin birinci sırada olduğunu bilirler.

Başarılı

Bizim için işi almaktan çok işi bitirip teslim etmek önemlidir. Bu yüzden bizim için karotçulukta başarı kaçınılmazdır.

Kalite Odaklı

İşimizi yapmadan önce iş analizi ve mühendislik hesaplamalar yapar, müşterimize en kaliteli ve ekonomik iş olanağı sunarız. Bu yüzden Karot Hizmetleri kalitenin adresidir.

Her Zaman Yanınızdayız

.

Yıllardır bu işi yaparken öğrendiğimiz en önemli şeylerin başında bu ilke gelir. Müşterimizin gönlünü kazanmak bizim için para kazanmaktan daha değerlidir. Her işi kendi işimiz gibi sahiplenir ve sonuçlandırırız. Para kesinlikle bizim için ikinci plandadır.

  • Müşteri memnuniyetine değer veriyoruz.
  • İşimizde uzmanız ve ekibimiz bu işte çok iyi
  • Amacımız ülkemize daha yenilikçi iş gücü sağlamak
  • Bu işi yapmayı seviyoruz ve teknolojiyi iyi kullanıyoruz.
  • Sizinle birlikte gelişiyor ve büyüyoruz, bu da bize heyecan veriyor.

Son teknoloji makineler kullanıyor ve yeterli görmediğimiz alanlarda kendimiz üretiyoruz. Ar-ge çalışmaları yürütüyoruz. Makine techizatımızı hızla büyütüyor ve yeniliyoruz. Bizimle çalıştığınızda farkımızı görüp takdir edeceğinizden eminiz.


Whatsapp Hattımızdan Teklif Alabilirsiniz.Hilti Kimyasal Dübel

Hilti Kimyasal Dübel kimyasal dübel, beton benzer biçimde sert maddelerin tutunmasını elde eden bir malzemedir. Bu dübellerin değişik derinliklere uygulanabilme özelliği vardır. Boş kalan kısımlar ve kesim işlemi esnasında oluşan pürüzler, Hilti Kimyasal Dübel ile sorunsuz bir biçimde doldurulabilir. Seçiminizi Hilti Kimyasal Dübelden yana yaparak her vakit sorunsuz bir kullanım olanağı elde edebilirsiniz. Markanın hibrit özellikli kimyasal dübelleri ağır ankrajlama ve filiz ekimi amacıyla kullanılabilir. Hilti Kimyasal Dübel Zeminin kaygan yahut kuru olması ayrım etmeksizin bu dübellerle en iyi neticeleri elde edebilirsiniz. Satışa sunulmadan ilkin lüzumlu testlerden geçirilen bu ürünler, yangına karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Hibritin yanı sıra epoksi Hilti Kimyasal Dübeller de mevcuttur.

Ankraj Epoksi

Ankraj Epoksi beton zemin bağlantısının yapılmasını elde eden ankraj işlemi esnasında yapıştırma için Ankraj Epoksi maddesi kullanılır. Bu maddenin kullanımına filiz ekim işlemlerinde de çoğunlukla rastlanılır. Epoksi, yüksek dayanıklılık yayınlayan yapısı ve rutubet toleransı yardımıyla uzun seneler yenilenme yahut değişiklik ihtiyacı olmadan kullanılabilir. Bağlayıcı polimerler içinde en yaygın kullanılanı epoksidir. Ankraj Epoksi Deliklere reçine ile karıştırılarak uygulanabildiği şeklinde kum ile uygulananları da vardır. Donatılar ve rabıta rotlarının ankrajı esnasında, enjeksiyon aparatlarının durağan hale getirilmesinde ve döşem montajnda Ankraj Epoksi kullanılır. İşlemin ustalaşmış bir şahıs tarafınca uygulanması sağlamlık açısından bakıldığında fazlaca önemlidir. Sağlam halde yapılmayan işlemler, hasara ve vakit arasında epoksinin nötr hale gelmesine sebep olabilir.

Filiz Ekimi Epoksi

Filiz Ekimi Epoksi binaların güçlendirme çalışmalarında yaygın olarak kullanılan filiz ekimi işleminde filiz olarak kasdedilen demirdir. Filizlerin sağlamlaştırılmasında epoksi ismi verilen bir madde kullanılır. Filiz Ekimi Epoksi kullanması ile daha kuvvetli ve dayanıklı bir yapıya kavuşur. Ekim işlemi için makinelerle filizin ebatlarına müsait halde delik meydana getirilir. İkinci adımda deliğin içinin temizlenerek epoksi ile doldurulması gerekir. Filiz Ekimi Epoksi doldurma işleminden sonrasında gerçekleştirilir. Filiz Ekimi Epoksi Epoksi, kısa bir müddet arasında demirlerin sağlam bir halde zemine tutunmasına destek olur. Farklı amaçlarla yapılabilen bu işlem; çoğu zaman işaret ve korkulukların dikilmesinde, tenvir direklerinin zemine yerleştirilmesinde, dış cephe ve reklam panolarının yapımında kullanılır. Her işte olduğu benzer biçimde bu işte de profesyonellik son aşama önemlidir.

Whatsapp Hattımızdan Teklif Alabilirsiniz.